HomenewsyPokazali, czego uczą w Medycznym Studium Zawodowym

Pokazali, czego uczą w Medycznym Studium Zawodowym

Pokazali, czego uczą w Medycznym Studium Zawodowym

Medyczne Studium Zawodowe w Puławach postanowiło pochwalić się tym, co potrafią jego zdolni słuchacze. W piątek odbyły się Wirtualne Targi Wiedzy i Umiejętności. To wydarzenie na wzór dni otwartych miało za zadanie przedstawić zarówno bogatą ofertę nauczania, jak i wysoką jakość kształcenia na poszczególnych kierunkach.

– Przedsięwzięcie organizujemy już od 12 lat, podczas Targów prezentujemy poszczególne kierunki kształcenia i umiejętności uczniów – mówi dyrektor Medycznego Studium Zawodowego, Anna Berlińska. Podczas pokazów można było zobaczyć m.in. na czym polega praca technika sterylizacji medycznej czy opiekuna medycznego. Odbyły się także ćwiczenia dotyczące pierwszej pomocy oraz właściwej higieny jamy ustnej. Podczas Targów realizowano także pokazy z makijażu czy masażu relaksacyjnego. Anna Berlińska podkreślała w swojej wypowiedzi, że zawody medyczne obecnie mocno zyskują na popularności. Dyrektor Studium dodała, że zaletą jej szkoły jest możliwość uczestnictwa w zajęciach w mało licznych grupach, co pozwala na właściwe przygotowanie do danego zawodu.

Anna Berlińska dyrektor MSZ w Puławach

Osoby zainteresowane nauką w studium medycznym mogły uczestniczyć w pokazach m.in. kosmetycznych, masażu, zabiegów profilaktyki stomatologicznej czy metod terapii zajęciowej. Szkoła oferuje kierunki dzienne i zaoczne, nauka zależnie od kierunku i trybu kształcenia trwa od 1 do 2,5 roku.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.