HomenewsyJak zatrudnić uchodźcę z Ukrainy?

Jak zatrudnić uchodźcę z Ukrainy?

Jak zatrudnić uchodźcę z Ukrainy?

W ostatnich dniach granicę polsko-ukraińską przekraczają tysiące osób. Liczne zbiórki i akcje pozwalają im zaspokoić potrzeby materialne, zapewnić żywność, dach nad głową i inne rzeczy pierwszej potrzeby. Również wielu pracodawców jest chętnych do tego, aby dać możliwość pracy uchodźcom z Ukrainy.

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach pomaga obu stronom usprawnić proces zatrudnienia.

– Urząd Pracy już od kilku lat zajmuje się procedurą związaną z legalizacją pracy cudzoziemców, opieramy się głównie na 2 dokumentach, które wydajemy pracodawcom – jest to zezwolenie na pracę sezonową oraz oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcowi – mówi Krzysztof Gumieniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Puławach. Jak dodaje, na podstawie tego drugiego dokumentu można obecnie zatrudniać cudzoziemca przez 2 lata, do niedawna było to tylko 6 miesięcy. Jeśli chodzi o pracę na podstawie zezwolenia, to może ona trwać 9 miesięcy. Cudzoziemcy mogą też starać się o status osoby bezrobotnej.

Krzysztof Gumieniak – Dyrektor PUP w Puławach

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące procedur, form pomocy oraz możliwości kojarzenia pracodawców z poszukującymi pracy znaleźć można na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy Https://pulawy.praca.gov.pl oraz na „Zielonej Linii” pod numerem 19524.

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.