HomenewsyPuławy bez większych strat po wichurze [VIDEO]

Puławy bez większych strat po wichurze [VIDEO]

Puławy bez większych strat po wichurze [VIDEO]

Ostatnie ostrzeżenia pogodowe wzbudziły niepokój mieszkańców Puław i okolic. Zapowiedzi porywistego silnego wiatru oraz burz, tak rzadko spotykanych o tej porze roku, sprawiły, że z obawą spoglądaliśmy w niebo.

Na szczęście wichura oszczędziła nasze miasto. Wał szkwałowy, który przeszedł przez Puławy przed południem, poza nagłymi opadami i odczuwalnie silniejszymi powiewami wiatru, nie wyrządził większych szkód.

– W dniu wczorajszym (poniedziałek) odnotowano w sumie 19 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego porywistego wiatru, w 18 przypadkach było to usuwanie połamanych i powalonych konarów drzew, w jednym przypadku uszkodzeniu uległ dach – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, bryg. Grzegorz Buzała. Interwencje odnotowano m.in. w gminach Nałęczów, Kazimierz Dolny, Wąwolnica, gminie wiejskiej Puławy, zaś w samym mieście Puławy nie odnotowano żadnej interwencji związanej z wichurą.

bryg. Grzegorz Buzała – rzecznik prasowy KPPSP w Puławach

Cieszymy się, że mieszkańcy Puław poważnie potraktowali ostrzeżenia i zadbali o dobytek oraz własne bezpieczeństwo. Zmiany klimatyczne, jakie zachodzą obecnie na świecie powodują nasilenie zjawisk atmosferycznych. Musimy też liczyć się z tym, że będzie ich coraz więcej.

autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.