HomenewsyGłowa poleciała – prezes MZK odwołany

Głowa poleciała – prezes MZK odwołany

Głowa poleciała – prezes MZK odwołany

W czwartek swoje posiedzenie odbyła Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji – jednym z punktów porządku obrad było podjęcie uchwały w sprawie odwołania Prezesa Zarządu miejskiego przewoźnika.

Nie znamy oficjalnej przyczyny decyzji Rady Nadzorczej, która w obecnej kadencji pracuje w składzie: Łukasz Kulik, pełniący funkcję przewodniczącego, Violetta Boguszyńska – wiceprzewodnicząca i Tomasz Czopek – członek Rady Nadzorczej. Nieoficjalnie jednak mówi się, że przyczyną są niezadowalające wyniki finansowe Spółki. Przypomnijmy, że Piotr Konieczny pełnił swoją funkcje od 1 czerwca 2019 roku, kiedy wygrał postępowanie konkursowe na to stanowisko. Warto dodać, że zgodnie z Kodeksem Handlowym jednym z organów nadzorujących prace MZK jest Zgromadzenie Wspólników, którego funkcję sprawuje akurat w przypadku Spółki, która jest własnością Gminy – Prezydent Miasta Puławy i to on stanowi w najważniejszych sprawach spółki.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Biuletynie Informacji Publicznej wg stanu prawnego na 30 czerwca 2013 r. kapitał zakładowy spółki wynosi 21 979 000 zł [dwadzieścia jeden milionów dziewięćset siedemdziesiąt dziewięć tysięcy złotych]. Właścicielem 100% udziałów jest gmina Miasto Puławy. Sytuacja finansowa miejskiego przewoźnika jest rzeczywiście nie do pozazdroszczenia, a wszystko to za sprawą problemów negocjacyjnych związanych z finansowaniem przewozów przez gminy ościenne, które w większości nie zgodziły się na drastyczne podwyżki cen usług, które miałyby obowiązywać od przyszłego roku.

Autor: P. Nowosadzki

foto: esesja.tv

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.