HomenewsyNowa Hala już otwarta [VIDEO]

Nowa Hala już otwarta [VIDEO]

Nowa Hala już otwarta [VIDEO]

Kolejna, po Domu Chemika, długo wyczekiwana przez mieszkańców Puław i okolic inwestycja doczekała się oficjalnego otwarcia. W sobotę 9 października oficjalnie przecięto wstęgę w hali sportowej przy ulicy Lubelskiej.

Całość wydarzenia rozpoczęła się od części oficjalnej, w której nie zabrakło przemówień oraz podziękowań.

Prezydent Puław Paweł Maj w swoim przemówieniu dziękował inicjatorom powstania hali, w szczególności przewodniczącej Rady Miasta Bożenie Krygier oraz radnej Marzannie Pakule. W podziękowaniach nie zapomniał również o swoim poprzedniku Januszu Groblu, który podjął trudną decyzję o budowie obiektu. Prezydent Maj nie ukrywał radości z faktu, że otwarcie hali zgromadziło tak ogromną rzeszę osób.

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa podkreślił z kolei, że Puławy zasługują na obiekt na miarę XXI wieku, zarówno sportowcy jak i mieszkańcy. Dodał, że nowa hala to jeden z najwspanialszych obiektów tego typu w Polsce Wschodniej.

Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier przypomniała historię podejmowania decyzji o budowie hali. To w 2016 roku Rada Miasta podjęła tę decyzję. To wydarzenie zbiegło się z sukcesami szczypiornistów, które spowodowały zwiększenie zainteresowania tym sportem wśród mieszkańców. Radości z otwarcia nowej hali nie ukrywali też poseł Krzysztof Szulowski, a także wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek.

Paweł Maj – Prezydent Puław, Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Bożena KrygierPrzewodnicząca Rady Miasta Puławy, Krzysztof Szulowski – Poseł na Sejm RP, Jacek Janiszek – Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Puławy 

Po serii przemów swoje pięć minut miała także brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Malwina Kopron, która otrzymała honorową odznakę za zasługi dla Puław.

Lekkoatletka podczas dekoracji nie potrafiła ukryć wzruszenia, jeszcze raz dziękowała wszystkim za okazane wsparcie podczas tegorocznych igrzysk.

Malwina KopronBrązowa Medalistka IO Tokio 2021

Do przecięcia wstęgi zaproszono przedstawicieli władz miasta, powiatu oraz województwa, zarządu Grupy Azoty Puławy, lokalnych sportowców oraz parlamentarzyści. Po zakończeniu części oficjalnej publiczność swoim występem rozgrzała Katarzyna Szubert, wielokrotnie nagradzana i ceniona skrzypaczka, łącząca w swoich występach klasyczny instrument ze współczesnymi brzmieniami. Atrakcją, która zapewniła zapełnienie hali był zwycięski mecz Azotów Puławy z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, którego trenerem jest wieloletni zawodnik Azotów, Bartosz Jurecki.

autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.