HomenewsyPodziękowanie za walkę z COVID-19 [VIDEO]

Podziękowanie za walkę z COVID-19 [VIDEO]

Podziękowanie za walkę z COVID-19 [VIDEO]

To było wyjątkowo uroczyste wydarzenie ale i okazja była nie byle jaka. W czwartkowe popołudnie w sali widowiskowej Domu Chemika Dyrekcja puławskiego ZOZ i wielu zaproszonych gości m.in wojewoda lubelski, przedstawiciele parlamentu i samorządu, szefostwo NFZ i współpracujących instytucji podziękowało pracownikom puławskiego Szpitala za zaangażowanie podczas pandemii koronawirusa.

Czy zespół lekarzy, pielęgniarek, ratowników, obsługi puławskiego szpitala, który w początkowej fazie był szpitalem jednoimiennym zdał egzamin? Wydaje się, że tak i to na najlepszą ocenę.

– Celująco zdaliśmy ten test, który był przed nami, dzisiejszy dzień jest właśnie po to aby serdecznie podziękować za to, że w trudnej sytuacji byliśmy zespołem i wspieraliśmy się, że bezpiecznie pomagaliśmy pacjentom – powiedział dyrektor ds. lecznictwa w puławskim SP ZOZ dr n. med. Marek Paździor.

Marek Paździor – Dyrektor ds. lecznictwa SP ZOZ Puławy

Słowa dyrektora medycznego puławskiego ZOZ-u potwierdzają także pracownicy- właśnie Ci, którzy przez całą pandemię byli i są na pierwszej linii frontu.

Przełożona pielęgniarek z oddziału chirurgii Wanda Bona dodała, że pracownicy szpitala są przeszkoleni i przygotowani na różne sytuacje.

Wanda Bona – Przełożona pielęgniarek Oddziału Chirurgii puławskiego Szpitala

Pomimo stosowania szeregu terapii, które mogły i wspierają leczenie i łagodzenie objawów wirusa SARS COV-2 póki co nie wymyślono niczego doskonalszego niż szczepionki. Powiat puławski jest liderem rankingu pod względem zaszczepienia w województwie lubelskim. Wykonano już ponad 96 tys szczepień z czego 47 tys. w puławskim SP ZOZ.

Dyrektor puławskiego szpitala Piotr Rybak mówił między innymi o zaangażowaniu kół gospodyń wiejskich w akcję szczepień, również w szkołach za zgodą rodzica będzie można zaszczepić dziecko od 12. roku życia. – Jesteśmy zaszczepieni, część osób przechorowało, więc mam nadzieję, że nawet jeśli pojawi się fala, to ci zaszczepieni będą przechodzić chorobę łagodnie i nie trafią do szpitala – dodał Piotr Rybak. Dyrektor puławskiego szpitala dodał, że chciałby aby w razie wzrostu zachorowań w placówce dla zakażonych covidem przeznaczyć jedynie oddział zakaźny.

Dyrektor ds. lecznictwa w puławskim SP ZOZ dr n. med. Marek Paździor podkreślił, że placówka jest przygotowana na ewentualną 4 falę, ma przeszkolony personel i doświadczenie z poprzednich okresów pandemicznych.

Piotr Rybak – Dyrektor SP ZOZ w Puławach

Uroczyste laudacje wygłosili podczas spotkania m.in. szef puławskiej Kardiologii dr Jacek Gniot i Naczelna Pielęgniarka Hanna Kamola. Na koniec dla pracowników szpitala zaśpiewał zespół Sound’n’Grace.

Autorzy: P. Nowosadzki, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.