HomenewsySantander Bank Polska wesprze puławski szpital [VIDEO]

Santander Bank Polska wesprze puławski szpital [VIDEO]

Santander Bank Polska wesprze puławski szpital [VIDEO]

Santander Bank Polska poprzez swoją Fundację przekaże kwotę 2 mln zł na pomoc szpitalom w Polsce. W gronie placówek oprócz szpitali w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu znalazła się także puławska lecznica. Do Puław trafi oczywiście część z tej darowizny, mówi się o kwocie 100 tysięcy złotych. 

Skala przekazanych środków uzależniona jest od wielkości placówki. Warto o takich inicjatywach mówić, bo każda złotówka w tym trudnym momencie ma nieocenioną wartość.

Skąd w tym gronie Puławy? Mamy nadzieję, że to efekt pozytywnych wrażeń, jakie wynieśli pracownicy Banku, którzy w naszym mieście bywają regularnie. Na puławskich obiektach sportowych od kilku lat odbywają się coroczne spotkania integracyjne pracowników Santandera (wcześniej Banku Zachodniego WBK) połączone ze zmaganiami sportowymi. Być może atmosfera i klimat panujący w naszym mieście skłonił Zarząd Banku i Fundacji do podjęcia takiej decyzji.

Jak czytamy w komunikacie Banku, instytucja nie pozostaje obojętna na sytuację w Polsce. W tym czasie najważniejsza walka z koronawirusem trwa w polskich szpitalach. – […]wiedząc, że sytuacja wymaga wsparcia finansowego i natychmiastowych działań, chcemy wesprzeć tę walkę już dzisiaj – czytamy w informacji Banku. Prawdopodobnie na tej kwocie się nie skończy, ponieważ instytucja ogłosiła na swojej stronie zbiórkę zapraszając do wsparcia swoich pracowników i klientów. W momencie przygotowywania materiału na koncie zgromadzono już ponad 100 tys. złotych.

Przypomnijmy, że wcześniej pomocy w różnej formie puławskiemu szpitalowi udzieliły m.in. puławskie Zakłady Azotowe, a także Browary Lubelskie Perła. Warto dodać, że ciągle trwa zbiórka zorganizowana przez Spółdzielnię  Socjalną „Inicjatywa” , która w porozumieniu z puławskim ZOZ-em zbiera środki na zakup respiratora.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.