HomenewsyRada Miasta o LGBT

Rada Miasta o LGBT

Rada Miasta o LGBT

Równie dobrze gdyby w porządku obrad Rady Miasta wpisać kilkadziesiąt punktów to i tak lwią część obrad puławskiej Rady Miasta podobnie jak dzień wcześniej Rady Powiatu zdominowałaby sprawa stanowiska tego gremium w sprawie powstrzymania ideologii LGBT. Punktu tego nie było w pierwotnym planie pracy radnych podczas Sesji.

Dyskusja i wyrażane wątpliwości trwały niemal 2 godziny, gdzie jak podkreślił radny Mariusz Cytryński sprawy dużo większej rangi zajmowały radnym góra kilkanaście minut z kolei radny Ryszard Ścibior uznał, że wyrażenie takiego stanowiska to zobowiązanie wobec wyborców, które jak podkreślił zaciągnął. Wątpliwości co do samych zapisów uchwały miała była wiceprezydent Ewa Wójcik, która pytała autorów projektu w jaki sposób mają zamiar egzekwować zapisy tego dokumentu, a w Uchwale czytamy miedzy innymi o braku zgody na instalowanie w szkołach funkcjonariuszy politycznej poprawności tzw. „latarników”.

Uchwała nawołuje także do zakazu wstępu gorszycieli zainteresowanych wczesną seksualizacją dzieci i młodzieży w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Paweł Matras (PiS) zarzucał oponentom, że ukrywają swoje poglądy i próbują do naszego, życia ideologie wprowadzać tylnymi drzwiami.Oponenci zapewniali, ze swoje poglądy maja i je artykułują. Opozycja nie zgadzając się na poparcie takiej uchwały zaproponowała by było to stanowisko PiS a nie całej Rady Miasta.

Przypomnijmy, że wnioskodawcami przyjęcia stanowiska w sprawie LGBT był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości a podczas sesji posiłkowali się opinią psychologa, Krzysztofa Łuszczaka, który w swoim wystąpieniu podczas sesji sugerował i namawiał do przyjęcia takiego stanowiska. Ostatecznie 13 głosami radnych PiS uchwała została przyjęta. Pozostałe punkty porządku obrad nie wzbudziły już takich emocji w międzyczasie radni powołali doraźną komisję statutową, przegłosowali także regulacje opłat za pobyt w Dziennych Domach Pomocy Społecznej. Równie sprawnie uchwalono dokumenty związane ze statu

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.