HomenewsyEdukacja z wykorzystaniem nowych technologii

Edukacja z wykorzystaniem nowych technologii

Edukacja z wykorzystaniem nowych technologii

Nowoczesna edukacja z wykorzystaniem technologii to tematyka wtorkowej konferencji w Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach. Uczestnicy wydarzenia mieli po raz pierwszy w Puławach okazje do skorzystania z ultra nowoczesnej bazy edukacyjnej. Warsztaty i zajęcia prowadzone były w specjalnie zaaranżowanym do tychże celów samochodzie ciężarowym z naczepą, na której znajduje się w pełni funkcjonalna klasa z najwyższych parametrów sprzętem edukacyjnym.

Warsztaty dedykowane są nauczycielom, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości pracy z uczniami rozwijając ich praktyczne umiejętności w zakresie kodowania i programowania. Wszystkie działania zaplanowane pozwalają rozwijać u uczniów kompetencje logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do problemów, oraz kształtowania umiejętności pracy zespołowej.
– Chcemy uczyć przede wszystkim nauczycieli. Nasze projekty są skierowane do nauczycieli, wykładowców i innych osób, które są zainteresowane współpracą międzynarodową a także pozyskiwaniem grantów. Dzisiaj wyjątkowo zaprosiliśmy do naszego EDU TRUCK-a również dzieci by mogły zobaczyć jak narzędzia, które posiadamy mogą umilić uczenie się mówi nam –  Jolanta Gradowska z Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Od września zabiegałam by Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zawitała do nas tłumaczy Beata Wójcik – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Puławach.  –Technologie są tak zaawansowane, że my też musimy iść z duchem czasu. Myślę, że wiedza uzyskana na dzisiejszej konferencji przyda się nam wszystkim mam nadzieje, że wszyscy na tym skorzystamy a szczególnie dzieci – dodaje dyr. Beata Wójcik.

Podczas warsztatów nauczycielom z Puław i okolicznych miejscowości zaprezentowane zostały m.in. bezpłatne aplikacje do wykorzystania podczas realizacji projektów eTwinning-owych, które jak zapewniali organizatorzy mogą i powinny być wykorzystywane na wszystkich etapach przedsięwzięcia jakim jest projekt edukacyjny czyli planowania, opracowywania harmonogramów oraz ankiet i wyników pracy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.