HomenewsyUroczystości Święta 3 Maja [VIDEO]

Uroczystości Święta 3 Maja [VIDEO]

Uroczystości Święta 3 Maja [VIDEO]

W tym roku przypadła 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Puławach odbyły się uroczystości patriotyczne i wydarzenia towarzyszące. Już o 9.00 w kościele pw św. Józefa odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, chwile potem Prezydent Puław Janusz Grobel wygłosił okolicznościowe przemówienie.

Uroczystości we Włostowicach zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja nieopodal włostowickiego kościoła. Zbigniew Kiełb – historyk i regionalista zaprosił mieszkańców Puław na spacer zatytułowany Puławskie ślady odzyskania niepodległości na trasie od Włostowic do Skweru Niepodległości.

Uczestnicy tej historycznej eskapady na Skwerze Niepodległości spotkali się z uczniami Puławskich szkół, którzy wzięli udział w Uczniowskim marszu pamięci do Dębu Niepodległości.

Elementem wspólnym dla marszu wszystkich drużyn szkolnych był start od znajdującego się w okolicy placówki punktu ,który mógłby mieć związek z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dla ZSO nr 2 im F.D. Kniaźnina był to dąb poświęcony porucznikowi Zygmuntowi Gawdzikowi już dla Szkoły Podstawowej nr 2 był to Krzyż Niepodległości wybudowany w 1918r, usytuowany na skrzyżowaniu ul. Czartoryskich i Alei Małej.

Uroczystości na Skwerze Niepodległości zakończyło złożenie wieńca pod Dębem Niepodległości przez delegacje puławskich szkół. Czwartkowe uroczystości zakończyła projekcja filmu zatytułowanego „Pan Tadeusz” na Placu Chopina. Przedsięwzięcie inne niż dotychczas widziane w Puławach a to za sprawą muzyki na żywo, wykonywanej przez kompozytora i performera muzycznego – Marcina Pukaluka do prezentowanego filmu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.