HomenewsyBook Hunters aplikacja, która przyspieszy czytanie – dzieło licealistów z KEN-u

Book Hunters aplikacja, która przyspieszy czytanie – dzieło licealistów z KEN-u

Book Hunters aplikacja, która przyspieszy czytanie – dzieło licealistów z KEN-u

Konkurs, w którym licealiści z KEN-u biorą udział jest organizowany przez platformę, która skupia autorów projektów społecznych – Zwolnieni z Teorii. Zadaniem grup projektowych (puławska grupa składa się z 6 osób) jest podjęcie się rozwiązania występującego w społeczeństwie problemu społecznego.

Szóstka z KEN-u postanowiła zdiagnozować problem czytelnictwa. Uczniowie potwierdzili  tylko ogólnie znane  fakty, że czytać nie lubimy, ale lubimy korzystać ze smartfonów i te dwie dane spróbowali połączyć. Napisali aplikację na smartfon, która pomorze w szybszym przyswajaniu tekstu. Sprawdzili, że stworzona przez nich aplikacja Book Hunters pozwala czytać dwa razy szybciej. Dzięki swojej innowacyjności poprzez, którą nasz wzrok nie musi uciekać wszerz kartki. W przypadku tej aplikacji  wystarcza skupienie się w jednym miejscu. Póki co Book Hunters jest dostępne w sklepie Play dla użytkowników telefonów z systemem android . W menu aplikacji można znaleźć dzisiaj  30 lektur szkolnych. Autorzy stworzyli możliwość dodawania swoich własnych książek wystarczy dodać tekst w formacie txt. W najbliższej przyszłości przybędą kolejne formaty. Book Hunters prawdopodobnie już niebawem będzie dostępna dla użytkowników iOS.

Co daje uczestnikom udział w tym przedsięwzięciu ? Na razie prestiż mówi Adam Zagrajek, autor aplikacji, za cały projekt możemy otrzymać cenne certyfikaty dodaje Szymon Krawczyński, które mogą przydać się podczas rekrutacji na studia dodaje. Każdy z nas chce dostać się na Politechnikę dodaje Szymon Janicki. Naszym celem jest też gala Zwolnionych z Teorii, czyli „Wielki Finał”, na którym nagradzane są najlepsze projekty z całej Polski. Jednak aby tam dotrzeć niezbędne są np.: zasięgi, wzmianki medialne, pobrania aplikacji czy też ilość partnerów projektu. Wszystkie te kryteria dają nam potrzebne do kwalifikacji punkty. Przypomnijmy, że nie mniej ważną rolę w całym projekcie odgrywa żeńska część ekipy Marta Spytek jest szefem zespołu , Julia Włudarczyk dba o wizerunek projektu na Instagramie , a  Patrycja Stępień – Tweetuje o projekcie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.