Homepatronaty medialneUsłysz Kazimierz Dolny Carsky’ego i formacja Lasy

Usłysz Kazimierz Dolny Carsky’ego i formacja Lasy

Usłysz Kazimierz Dolny Carsky’ego i formacja Lasy

Zapraszamy na drugi już koncert, w ramach inicjatywy Usłysz Kazimierz Dolny. Ostatnio gościliśmy zespół Bass Astral x Igo, tym razem usłyszymy elektroniczne brzmienia Carsky’ego i formacji Lasy.  Już wkrótce,  wiele więcej koncertów artystów polskiej sceny muzycznej, reprezentujących różne gatunki od elektroniki, przez rock aż po klimaty jazzowe i bardziej akustyczne.

Paweł Karski, producent muzyczny znany jako Carsky w kwietniu 2017 ruszył ze swoim solowym projektem i zaprezentował nam pierwszy singiel, zatytułowany „Dreams”, który przekroczył już liczbę 300 tysięcy odsłuchów na Spotify. Od tego czasu artysta zagrał kilkadziesiąt live actów na terenie całej Polski (Wrocław, Warszawa, Kraków, Sopot), wystąpił również podczas Opene’er 2017 na scenie Firestone, a 22 września 2017 jako jeden ze zwycięzców konkursu, wystąpił ze swoim live actem podczas imprezy Blue Night By Absolut w warszawskim Studio Tęcza. W lutym 2018 roku pojawił się w radiowej Czwórce, biorąc udział w audycji Prywatka, prowadzonej przez Ulę Kaczyńską, gdzie udzielił wywiadu oraz wykonał 40 minutowy Live Act. Zarówno występ podczas Blue Night By Absolut, jak i live act z Czwórki można zobaczyć na kanale YoTube Carsky’ego: https://www.youtube.com/channel/UCgD9mQ-DSS_yPp8cQ8i3A2g . Drugim singlem z debiutanckiej EP-ki został utwór „Pure”, a kilka miesięcy temu poznaliśmy ostatni singiel „Fragile”. Dodatkowo, do „Dreams” oraz „Fragile” powstał mash-up klip, stworzony przez Improbros. Debiutancka EP-ka, zatytułowana „Make Me Pure”, wydana w listopadzie 2017, składa się z 6 utworów Całość to połączenie slow-beatu z klasycznymi brzmieniami i duchem lat 90-tych. Całość materiału skomponował Paweł Karski, natomiast w przy produkcji uczestniczył Stendek, który obecnie działa jako projekt LASY. On również odpowiedzialny jest za miks EP-ki. Za mastering odpowiada Bartosz Szczęsny, obecnie związany z projektem Rebeka.

LASY to projekt muzyczny z Trójmiasta, którego twórcą jest Stendek ( Maciej Wojcieszkiewicz ) laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis „BANG!”. W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach jak Open’er czy Selector. Na scenie wspiera go perkusista wh0wh0 ( Jacek Prościński ), muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Coldair. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. Projekt LASY to próba znalezienia mostu łączącego tworzenie muzyki z doświadczaniem natury. Nazwa LASY nie jest przypadkowa ,ujawnia ona autentyczną miłość artystów do lasów. Jak również okazja do stworzenia muzyki nowoczesnej a zarazem osobistej i emocjonalnej. 9 października ukazał się klip do utworu „Little Giant”, który zapowiada premierę albumu o tym samym tytule zaplanowaną na 8 listopada 2017 roku. Za obraz do pierwszego singla odpowiada Maciej Dydyński. Little Giant to eklektyczny album czerpiący inspiracje z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass. Płyta jest również bardzo emocjonalna i intymna. Album urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów: Lari Lu i MaJLo. Wydawnictwo będzie dostępne we wszystkich serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp artysty.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.