Homenewsy2.liga Wisła Puławy – Olimpia Elbląg po dobrej grze znów na remis (FOTO, VIDEO)

2.liga Wisła Puławy – Olimpia Elbląg po dobrej grze znów na remis (FOTO, VIDEO)

2.liga Wisła Puławy – Olimpia Elbląg po dobrej grze znów na remis (FOTO, VIDEO)

Wisła Puławy podejmowała w 13 kolejce rozgrywek 2. ligi zespół Olimpii Elbląg i jak powiedział na konferencji prasowej trener puławian Ryszard Wieczorek był to najlepszy mecz Wiślaków pod jego wodzą. W pierwszej części meczu przytłaczająca przewaga zespołu  z Puław spowodowała, że goście nie wychodzili ze swojej połowy.

Można powiedzieć, że powtórzył się scenariusz z Łodzi gdzie podczas meczu z ŁKS-em puławianie  zdominowali przeciwników pod każdym względem. Jednak bramkarz gości bronił w sytuacjach nie do obrony albo piłka po strzałach Wiślaków mijała minimalnie bramkę gości. Bramki powinny wpaść po strzałach Jakuba Smektały, Roberta Hirsza, czy Niklasa Zulciaka jednak, żaden ze strzałów nie może wpaść do siatki. W międzyczasie kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Olimpii brutalnie faulowany jest Jakub Poznański obrońca zamiast w piłkę trafia w twarz stopera Wisły sędzia niestety nie widzi w tym nic niezgodnego z przepisami gry. To był ewidentny rzut karny jednak sędzia ze Śląska zinterpretował te sytuacje jakoby blisko dwumetrowy Jakub Poznański uderzył o but obrońcy Olimpii.

Chwilę później kapitan Wisły z ogromnym  krwiakiem utrudniającym widzenie opuszcza boisko. Na przerwę obie drużyny schodziły bez trafień. Podobny przebieg miała druga połowa choć ze względu na utratę sił w zespole z Puław od czasu do czasu udawało się zawodnikom Olimpii stworzyć sytuacje strzeleckie ale nie do pokonania był Sebastian Madejski, który pokazał kilkakrotnie, że zasługuje na grę w pierwszym składzie puławskiej drużyny. Wiślacy w końcówce spotkania jeszcze bardziej podkręcili tempo niestety albo słupek, albo poprzeczka albo bramkarz stawali na przeszkodzie do zdobycia upragnionego gola. Nie popisał się ewidentnie również w drugiej odsłonie sobotniego spotkania sędzia główny,  który w pewnym momencie nie potrafił zapanować nad nerwowymi poczynaniami obu zespołów. Kolejny raz także nie podyktował rzutu karnego dla puławian tym razem po faul na Dawidzie Pożaku.

Wisła Puławy – Olimpia Elbląg 0:0

Wisła: Sebastian Madejski -Tomasz Sedlewski, Jakub Poznański (Sebastian Murawski),Piotr Żemło, Bartosz Sulkowski, Jakub Smektała, Kacper Szymankiewicz, Niklas Zulciak, Irakli Meschia (Alen Ploj), Dawid Pożak (Piotr Darmochwał) – Robert Hirsz.

foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz