HomenewsyTermy Celejów coraz bliżej (VIDEO)

Termy Celejów coraz bliżej (VIDEO)

Termy Celejów coraz bliżej (VIDEO)

W 2020 roku prawdopodobnie będziemy mieli szansę na skorzystanie z dobrodziejstw kompleksu SPA i hotelu w Celejowie. Inwestorowi Spółce „Termy Celejów” zostało już tylko do zdobycia pozwolenie na budowę. Większą część niezwykle skomplikowanej procedury pozyskania pozwoleń zwłaszcza tych, które związane są z ochroną środowiska inwestor ma już praktycznie za sobą.

Jednym z elementów całego procesu projektowania i uzgadniania dokumentacji projektowej są konsultacje społeczne. W piątek w Urzędzie Gminy w Wąwolnicy odbyło się spotkanie z mieszkańcami połączone z prezentacją obiektów celejowskich term. Co taka inwestycja oznacza dla Gminy Wąwolnica ? To miejsca pracy, podatki i impuls dla mieszkańców – mówił Marcin Łaguna – Wójt Wąwolnicy

Marcin Łaguna – Wójt Gminy Wąwolnica

Budowa kompleksu w Celejowie to jedna z większych inwestycji w województwie. Inwestor chce rozpocząć prace budowlane już w przyszłym roku. Wszystko w tej chwili zależy od Starosty. Niezbędne jest wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie wydania pozwolenia na budowę przez Starostę Puławskiego bez tego nie możemy złożyć już gotowego i sprawdzonego wniosku o dofinansowanie ze środków Unijnych powiedział nam pełnomocnik spółki „Termy Celejów” Witold Woliński. Mamy jednak nadzieję, że wszystko zakończy się powodzeniem, bo jeśli nie zdążymy z dokumentacją inwestycja może zostać odłożona o co najmniej półtora roku lub w najczarniejszym scenariuszu może nie zostać zrealizowana wcale– dodaje.

Witold Woliński – Pełnomocnik Spółki „Termy Celejów”

W piątkowym spotkaniu w Urzędzie Gminy w Wąwolnicy wzięli udział mieszkańcy i zainteresowane projektem osoby. W rozmowach dało się odczuć troskę o powodzenie przedsięwzięcia. Mieszkańcy dopatrują się szansy, dla Gminy, która w związku z ewentualną budową term może się rozwinąć zarówno ekonomicznie i turystycznie. Wizualizacje kompleksu celejowskich term zaprezentował projektant arch. Przemysław Kuźma z Pracowni Architektonicznej „Antemio” z Krakowa. Oprócz bardzo ciekawych rozwiązań architektonicznych to jak można było się przekonać wyjątkowo innowacyjna i spełniająca wszystkie reżimy ochrony środowiska koncepcja. Według projektanta woda, którą kompleks będzie zrzucał do Bystrej będzie bardziej czysta niż sama rzeka. Kompleks zgodnie z projektem będzie podzielony na dwie części: balneologiczną i hotelową. Jak mówią projektanci jednocześnie w celejowskim SPA będzie mogło przebywać ok. 200 gości.

Przemysław Kuźma – Pracownia architektoniczna „Antemio” Sp. z o.o.

Warto przypomnieć, że spółka „Termy Celejów” dokonała odwiertów, które zabezpieczone zostały specjalnymi rurami jeden z nich o głębokości ponad 3,5 tyś metrów i czekają zamknięte na rozpoczęcie eksploatacji . Koszt już wykonanych prac sięga kwoty ponad 20 mln zł.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz