HomenewsyPożar w warsztacie na Wólce Profeckiej prawdopodobnie podpalenie (VIDEO)

Pożar w warsztacie na Wólce Profeckiej prawdopodobnie podpalenie (VIDEO)

Pożar w warsztacie na Wólce Profeckiej prawdopodobnie podpalenie (VIDEO)

Tuż przed 1.00 w nocy puławscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze do jakiego doszło w budynku warsztatowym z mieszkalnym poddaszem. Zdarzenie miało miejsce na przy ul. Szwedzkiej w osiedlu Wólka Profecka. Na miejscu pojawiły się 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie  z OSP we Włostowicach a także strażacy z Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty „Puławy” oraz ratownicy medyczni i  Policja.

Ogień strawił cześć pomieszczeń budynku warsztatowego i wydostał się na dach.  Niestety spłonęło wyposażenie warsztatu i trzy samochody, które stały na stanowiskach naprawczych m.in Volkswagen Turan i Ford Fokus. Na szczęście w trakcie pożaru w części mieszkalnej budynku nikt nie przebywał. Strażacy poradzili sobie z ogniem i kilka minut po  trzeciej nad ranem zakończyli akcje gaśniczą.

mł.asp. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP Puławy

Policja z udziałem biegłych w zakresie pożarnictwa ustalają co mogło być przyczyną pożaru. Ze wstępnych oględzin wynika, że mogło to być podpalenie, które miałoby być próbą zacierania śladów po włamaniu. Straty szacowane są na ponad 500 tyś zł

foto: Rafał Sikora

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz