HomenewsyOkrągły milion zł wsparcia od Grupy Azoty dla szpitala – modernizacja ginekologii

Okrągły milion zł wsparcia od Grupy Azoty dla szpitala – modernizacja ginekologii

Okrągły milion zł wsparcia od Grupy Azoty dla szpitala – modernizacja ginekologii

Okrągły milion złotych tyle pieniędzy przeznaczyła Grupa Azoty Puławy na dofinansowanie remontu Oddziału ginekologiczno-położniczego w puławskim szpitalu. Przekazana kwota przekracza połowę  kosztów inwestycji. Już na pierwszy rzut oka widać, że po zakończyniu prac pacjentki będa miały komfort spotykany do tej pory tylko w serialowym szpitalu w Leśnej Górze.

Kierownik Oddziału Ginekologiczno- Położniczego Tomasz Janczarek ocenił, że już niebawem zarówno warunki pracy i pobytu mam z dziećmi zmienią się na te obowiązujące w XXI wieku. Wyzwanie było spore jak podkreślali przedstawiciele puławskiego ZOZ-u.Budowę tej części szpitala datuje się na lata 1939-40. Remont obejmuje dwa piętra oddziału położniczo-ginekologicznego. Prace są zaawansowane – przebudowany został układ pomieszczeń, wymienione zostały wszystkie okna, trwa montaż nowych grzejników. Zakończenie robót planowane jest na 31 marca 2017 r. Po remoncie oddział będzie liczył szesnaście jedno- i dwuosobowych sal z nowoczesnymi łazienkami, wyposażonych m.in.w bezprzewodowy Internet. Przygotowane zostaną też specjalne pokoje do spotkań z odwiedzającymi.

– Grupa Azoty PUŁAWY konsekwentnie realizuje program społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasza spółka w swojej działalności uwzględnia nie tylko aspekt biznesowy, ale także potrzeby otoczenia, w którym funkcjonuje. Chcemy łączyć rozwój technologiczny ze społecznym wymiarem działania. Inwestujemy w przyszłość, dlatego od wielu lat wspieramy Szpital Specjalistyczny w Puławach. Mamy też świadomość, jak duże są wciąż potrzeby tej placówki, z której usług korzystają mieszkańcy Puław i regionu, także nasi pracownicy. Decyzja o przekazaniu miliona złotych na remont oddziału ginekologiczno-położniczego jest wyrazem naszego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności – mówi Jacek Janiszek, Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.
– Chcę przede wszystkim serdecznie podziękować Grupie Azoty PUŁAWY za to, że dostrzegając ogromne potrzeby naszej placówki, po raz kolejny wsparła nas finansowo. To dla nas bardzo ważne. Chcemy, żeby puławski szpital był dla rodzących kobiet z terenu powiatu puławskiego szpitalem pierwszego wyboru. W ubiegłym roku zmodernizowaliśmy oddział noworodkowy, wyposażony został on w nowoczesny sprzęt do resuscytacji noworodków. Wszystkie zabiegi ginekologiczne wykonywane są laparoskopowo. Tak więc dostosowanie standardu pobytu kobiet na oddziale ginekologiczno-położniczym do współczesnych oczekiwań było dla nas teraz jednym z priorytetów – podkreśla Piotr Rybak, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach.

W ciągu ostatnich 5 lat Grupa Azoty PUŁAWY wsparła puławski szpital kwotą blisko 4 mln zł. Środki te zostały przeznaczone m.in. na zakup tomografu komputerowego, sprzętu dla oddziału kardiologicznego, a także na modernizację oddziałów wewnętrznego i ginekologiczno-położniczego. Oddział ginekologiczno-położniczy puławskiego szpital ostatni raz przechodził poważniejszy remont w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Zakończenie prac zaplanowano na koniec marca br.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz