HomenewsyWyniki egzaminu 8-klasisty w Puławach

Wyniki egzaminu 8-klasisty w Puławach

Wyniki egzaminu 8-klasisty w Puławach

Znamy już wyniki egzaminów dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Które puławskie placówki prowadzone przez Urząd Miasta wypadły najlepiej?

Przypomnijmy, że ósmoklasiści zdawali obowiązkowo egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, którym najczęściej był angielski. Jak podaje puławski Urząd Miasta, w egzaminie z języka polskiego najlepiej wypadła Szkoła Podstawowa nr 3, która uzyskała wynik 71%, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 11 z wynikiem 68,70%, natomiast trzecie miejsce, zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z rezultatem 68,45%.

Jeśli chodzi o egzamin z matematyki to tu zdecydowanie najlepsi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, ich średni uzyskany wynik to 70,73%. Drugą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 11, uzyskując wynik 61%, natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4, uzyskując 57,68%.

W egzaminie z języka angielskiego najwyższy wynik uzyskała Szkoła Podstawowa nr 2, średni rezultat uczniów tej placówki to 83,73%. Kolejne miejsca zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 4 z rezultatem 73,47% oraz Szkoły Podstawowej nr 3 z wynikiem 70,14%.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.