HomenewsyNiemrawa kampania wyborcza do PE w Puławach

Niemrawa kampania wyborcza do PE w Puławach

Niemrawa kampania wyborcza do PE w Puławach

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego w Puławach charakteryzuje się wyjątkowo niską aktywnością. Do tej pory jedyną kandydatką, która pokazała się w naszym mieście była Beata Krzewińska z Koalicji Obywatelskiej. W środę do Puław przyjechała Marta Wcisło, jedynka Koalicji Obywatelskiej z Okręgu Lubelskiego. Wspólnie z innymi kandydatami Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali się lokalnej społeczności.

W swojej wypowiedzi Marta Wcisło mówiła m.in. o tym, że jako eurodeputowana chciałaby poruszyć na forum europejskim kwestię Zakładów Azotowych w Puławach. Podkreślała też kwestię nałożenia cła na rosyjskie produkty czy ochrony naszej wschodniej granicy.

O raczej słabej kampanii niech świadczy fakt, że do tej pory nie odnotowaliśmy spotkań wyborczych kandydatów innych tzw. mainstreamowych komitetów wyborczych np. Konfederacji, Trzeciej Drogi czy Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście. Poza kilkudziesięcioma banerami, które pojawiły się w Puławach, nie ma żadnych widocznych działań ani wydarzeń związanych z kampanią wyborczą.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca, lecz zainteresowanie i aktywność wyborcza pozostają na bardzo niskim poziomie.

autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.