HomenewsyPremiera Teatru Muchomor

Premiera Teatru Muchomor

Premiera Teatru Muchomor

Teatr Lalek „Muchomor” zaprezentował swój najnowszy spektakl. W sobotę po południu w małej sali teatralnej młodzi aktorzy zaprezentowali premierę sztuki „Nowe szaty króla” na podstawie popularnej baśni Hansa Christiana Andersena.

Bajka opowiada o próżnym władcy, który całe dnie spędzał na przymierzaniu coraz to nowych strojów, absolutnie nie zajmując się sprawami państwa i poddanych. Wtórował mu w tym dwór, nie szczędząc kłamliwych pochwał, jednocześnie rządząc za jego plecami. Całą tę obłudę króla i dworu zdemaskowały dzieci przebrane za wędrownych krawców o magicznych zdolnościach, szyjąc królowo nowe „czarodziejskie” szaty. Król był nimi zachwycony, dwór nie wyprowadzał go z błędu, a prawdę o nagim władcy obnażyła koleżanka tajemniczych krawców.

Jak wyglądały przygotowania do premiery? Jak podkreśla Grażyna Idzik-Dominiak, działalność teatru rozpoczyna się we wrześniu, wtedy dzieci uczestniczą w różnego rodzaju zabawach teatralnych, w międzyczasie poszukiwany jest odpowiedni repertuar. Przygotowania do samej premiery zaczynają się w grudniu. W spektaklu brało udział 12 młodych aktorów, od 4 do 7 klasy.

Dodajmy, że szersza publiczność, czyli grupy szkolne mają szansę obejrzeć spektakl jeszcze 21 maja i 3 czerwca.

Autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.