HomenewsyNowa klasa w szkole muzycznej

Nowa klasa w szkole muzycznej

Nowa klasa w szkole muzycznej

Ta informacja zainteresuje prawdopodobnie rodziców, którzy chcą kształcić swoje dzieci w kierunku muzycznym. Państwowa Muzyczna Szkoła I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach wprowadza nową klasę instrumentalną – klasę wiolonczeli.

Ta inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie muzyką oraz zapotrzebowanie na profesjonalne szkolenie muzyczne w naszym regionie. Jak mówi dyrektor szkoły, Jurand Przewłoka, kandydaci będą musieli przejść egzamin, podczas którego badane są ich predyspozycje do gry na poszczególnych instrumentach. Jednym z elementów egzaminu jest też zaśpiewanie piosenki. Egzamin wstępny odbędzie się 27 maja. Jurand Przewłoka dodaje, że w planach szkoły jest utworzenie orkiestry smyczkowej oraz dętej.

Rekrutacja do nowej klasy wiolonczeli jest otwarta dla dzieci i młodzieży zainteresowanej grą na tym instrumencie. Kandydaci będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli oraz współuczestniczyć w różnorodnych projektach muzycznych i koncertach szkolnych. Dokumenty należy składać do 27 maja. Wszelkie informacje na temat rekrutacji dostępne są w sekretariacie placówki oraz na jej stronie internetowej.

Autor: P. Nowosadzki

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.