HomenewsyKradzież i pobicie w Puławach

Kradzież i pobicie w Puławach

Kradzież i pobicie w Puławach

W ubiegłym tygodniu na jednej z internetowych grup pojawiło się zdjęcie zakrwawionego mężczyzny na podłodze supermarketu. Jak się okazało, był to zatrzymany złodziej oraz sprawca kilku innych przestępstw, w tym kradzieży dokumentów, której dokonał dzień wcześniej.

kom. Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

– W czwartek tuż przed 8 rano dyżurny został powiadomiony o usiłowaniu kradzieży w jednym z supermarketów w centrum miasta, policjanci zastali na miejscu dwóch pracowników ochrony oraz nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę, okazało się, że jest to 22-latek, mieszkaniec Puław który przyszedł do sklepu i skradł kilka butelek wysokogatunkowego alkoholu za kwotę ponad tysiąca złotych, gdy wychodził ze sklepu, został zatrzymany przez pracownika ochrony, (…) zaczął szarpać pracownika, był agresywny, zaczął go odpychać, na pomoc (…) ruszył drugi ochroniarz, w tym czasie 22-latek upuścił kilka butelek z alkoholem, które się rozbiły. Mężczyzna złapał jedną z butelek i zranił pracownika ochrony w przedramię – relacjonuje kom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, 22-latek miał 2 promile w wydychanym powietrzu, trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej ten sam 22-latek wraz ze swoim znajomym 29-latkiem napadli i pobili 39-latka, skradli mu portfel z zawartością dokumentów, kart bankomatowych a także gotówki o wartości tysiąca złotych, 29-latek także został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

22 latek, ze względu na poprzednie przestępstwa, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Przestępstwo rozboju w Kodeksie Karnym zagrożone jest karą 12 lat pozbawienia wolności.

Autor:. A. Koter

fot. KPP Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.