HomenewsySzkoła Muzyczna w Puławach czeka na nowe talenty

Szkoła Muzyczna w Puławach czeka na nowe talenty

Szkoła Muzyczna w Puławach czeka na nowe talenty

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Puławach to placówka z wieloletnią tradycją. Szkoła została utworzona we wrześniu 1973 roku, ukształtowała wielu młodych muzyków, którzy w jej murach stawiali pierwsze kroki w kierunku dalszej edukacji muzycznej. Wkrótce rozpocznie się nabór chętnych do nauki gry na instrumentach.

Jurand Przewłoka – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. R. Twardowskiego w Puławach

Jak mówi Jurand Przewłoka, nauczyciel placówki, edukacja w szkole obejmuje naukę gry na instrumentach oraz naukę przedmiotów teoretycznych. W puławskiej szkole nauka odbywa się na 9 instrumentach: akordeonie, trąbce, saksofonie, fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, flecie poprzecznym i perkusji. Szkoła oferuje również przedmioty teoretyczne: rytmikę oraz kształcenie słuchu, później są to także chór lub zespół instrumentalny i audycje muzyczne. Jak informuje Jurand Przewłoka, osoby chcące dostać się do Szkoły Muzycznej powinny złożyć dokumenty do końca maja, egzaminy wstępne-badanie predyspozycji odbędzie się 30 maja. Kandydat do Szkoły Muzycznej będzie musiał zaśpiewać jedną piosenkę, powinien powtórzyć prosty rytm klaskając, a także określić, czy dana melodia wznosi się czy opada.

Szkoła posiada salę koncertową, w której uczniowie często prezentują swoje umiejętności w formie koncertów, odbywają się tam też koncerty znanych artystów. Do stałych imprez organizowanych przez Szkołę należy Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego, odbywający się co 2 lata.

Autorzy: M. Strzelecka, A. Szumny

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.