HomenewsyMiłośnicy gór z darami dla Ukrainy

Miłośnicy gór z darami dla Ukrainy

Miłośnicy gór z darami dla Ukrainy

Puławskie Towarzystwo Miłośników Gór zakończyło akcję pod nazwą „Podziel się ciepłem”, w ramach której prowadzona była zbiórka na zakup śpiworów mających trafić do broniących swojej ojczyzny żołnierzy ukraińskich.

Przez ostatnie 2 miesiące udało się zebrać ponad 4200 złotych, za które został zakupiony niezbędny podczas chłodnych miesięcy ekwipunek. Ale to nie wszystko – mieszkańcy Puław przekazywali również ciepłe ubrania oraz żywność. Paczki w niedzielną noc wyruszyły w drogę na Ukrainę.

Robert Małkus – prezes Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór

Robert Małkus z Puławskiego Towarzystwa Miłośników Gór podkreślił, ze to już piąta akcja zorganizowana od czasu wybuchu wojny. Z prośbą o pomoc zwrócili się do nich wolontariusze z Mizocza na Ukrainie, którzy dostrzegli potrzebę dostarczenia śpiworów dla żołnierzy. W sumie ze zbiórki zostało zakupionych 19 śpiworów. Swoje spiwory ofiarowywali też darczyńcy, w sumie zebrano ich 45. Oprócz tego zebrano także ubrania (kurtki, spodnie, rękawice, skarpetki) oraz żywność. Robert Małkus wyraził także radość z powodu powstałego muralu, przedstawiającego góry.

Podsumowanie akcji było też dobrą okazją do odsłonięcia nowego malowidła. Na ścianie budynku, w którym mieści się siedziba Towarzystwa powstał mural prezentujący największą miłość jego członków, czyli góry.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.