HomenewsyFałszywi policjanci zatrzymani

Fałszywi policjanci zatrzymani

Fałszywi policjanci zatrzymani

Dużym sukcesem mogą pochwalić się puławscy policjanci, którzy dzięki szeroko prowadzonym działaniom doprowadzili do zatrzymania oszustów okradających staruszków z oszczędności życia.

W ostatnim czasie aresztowano 3 osoby mające związek z tym procederem. Część skradzionych kosztowności udało się odzyskać.

– Policjanci z Puław zatrzymali trzech oszustów podejrzanych o oszustwo metodą na policjanta, przestępcy podszywając się pod policjanta a następnie pod prokuratora poinformowali 79-letnią mieszkankę Puław o tym, że jej wnuk spowodował wypadek, w którym ucierpiało kilkuletnie dziecko. Aby uniknął aresztu kobieta miała wpłacić 100 tysięcy złotych. – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje przedstawicielka Policji, 79-latka nie mając tak dużej kwoty część pieniędzy pożyczyła od sąsiadki. Ostatecznie przekazała oszustowi ponad 20 tysięcy złotych, 2 i pół tysiąca dolarów amerykańskich a także złote monety i biżuterię, które miała w domu. Niebawem policjanci zatrzymali zamieszane w tę sprawę osoby, 39-cio oraz 55-latka we Wrocławiu oraz 36-letniego obywatela Holandii w Krakowie. Wszyscy mężczyźni zostali już przesłuchani i postawiono im zarzuty. Puławski sąd przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie tymczasowego środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Udało się odzyskać część pieniędzy, ale również złoto, biżuterię oraz jedną złotą monetę.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. W ubiegłym roku puławskim policjantom również udało się trafić na trop podobnie działających grup przestępczych, w wyniku czego zatrzymanych zostało siedmioro podejrzanych. Czterech mężczyzn i trzy kobiety usłyszeli łącznie 33 zarzuty.

Autor: M. Owczarz

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.