HomenewsyRodzice uczniów SP3 zbierają na boisko

Rodzice uczniów SP3 zbierają na boisko

Rodzice uczniów SP3 zbierają na boisko

Nie cichną echa ostatnich decyzji Urzędu Miasta dotyczących prawdopodobnej rezygnacji z inwestycji w Szkołę Podstawową nr 3 w Puławach oraz dyskusji o możliwości połączenia jej z SP 10.

Aby możliwe było stworzenie nowej infrastruktury sportowej, poza dotacją 12 mln z „Polskiego Ładu”, miasto musiałoby dołożyć dodatkowe 4mln. Na ten wydatek jednak prezydent Puław nie jest gotów, o czym mówił na ostatniej sesji, za powód podając spadającą liczbę dzieci. Rodzice postanowili sami zorganizować zbiórki oraz sponsorów, aby ten dodatkowy koszt pokryć. Jedną z akcji mających promować zbiórkę był wtorkowy „Mecz w gumofilcach” rozgrywany na boisku szkoły.

Jak mówi przewodniczący Rady Rodziców SP3 Paweł Kiełpsz, gumofilce są żartobliwym nawiązaniem do sytuacji boiska nazwanego „kartofliskiem”. Podkreślił, że niespełna 30 dni to naprawdę mało czasu, by zebrać brakującą kwotę, wiele czasu i wysiłków pochłonęły kwestie formalne związane ze zbiórką. Podkreślił, ze mimo stosunkowo niewielkiej zebranej dotychczas sumy liczy na dobrą wolę prezydenta Maja.

Paweł Kiełpsz – Przewodniczący Rady Rodziców SP3

Jednak nie tylko kwota stanowi wyzwanie. Sytuacji nie ułatwiają problemy z komunikacją między przedstawicielami rodziców, a Urzędem Miasta. Jak mówią sami zainteresowani, nie zamierzają mimo wszystko odpuszczać.

Paweł Kiełpsz dodaje, że mimo starań rodziców dzieci z SP3 nie udało się umówić na osobiste spotkanie z prezydentem Puław od ostatniej sesji. Podkreślił, że są oni bardzo zdeterminowani, by doprowadzić inwestycję do skutku.

Paweł Kiełpsz – Przewodniczący Rady Rodziców SP3

Autor: A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.