HomenewsyNiebieski Bieg z Aniołem w Puławach

Niebieski Bieg z Aniołem w Puławach

Niebieski Bieg z Aniołem w Puławach

Na niedzielę 10 kwietnia zaplanowano Niebieski Bieg z Aniołem. To charytatywne wydarzenie Fundacji Benedyktyński Zakątek i Fundacji BezMiar, które odbędzie się w Puławach po raz drugi. Kwiecień jest miesiącem świadomości o autyzmie, stąd pomysł na szerzenie wiedzy na temat autyzmu i uświadamianie społeczeństwa o trudnościach osób w spektrum autyzmu właśnie w takiej formie.

Bieg wystartuje o godz. 9:00 z miejsca siedziby Fundacji przy ul. Kowalskiego 3. Osoby biorące w nim udział będą miały maksymalnie 2 godziny na pokonanie 5-cio kilometrowej trasy prowadzącej przez okoliczny las. Bieg nie ma formy rywalizacji, najważniejsze jest ukończenie dystansu. Można go pokonać biegnąc, maszerując lub spacerując z kijkami nordic walking.

s. Anuarita Tutka – Fundacja Benedyktyński Zakątek, Angelika Tomasik – Fundacja Benedyktyński Zakątek

Zapisy trwają do 6 kwietnia internetowo lub w dniu wydarzenia przed startem. Wpisowe to minimum 10 zł, które zasili konto Fundacji Benedyktyński Zakątek. Zebrane datki zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy zachęcają do ubrania tego dnia niebieskiego stroju lub akcentu w takim kolorze. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal „Anioła Dobroci”.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.