Homepatronaty medialneByć dobrym jak chleb – konkursy poświęcone postaci Św. Brata Alberta

Być dobrym jak chleb – konkursy poświęcone postaci Św. Brata Alberta

Być dobrym jak chleb – konkursy poświęcone postaci Św. Brata Alberta

W ramach obchodów 18. rocznicy nadania Puławom Patrona Świętego Brata Alberta POK „Dom Chemika” zaprasza do udziału w dwóch konkursach poświęconych postaci tego wyjątkowego Świętego. Konkurs Wiedzy o Patronie „Trzeba być dobrym jak chleb” oraz konkurs plastyczny „Adam Chmielowski w Puławach” są okazją do zapoznania dzieci, młodzieży i dorosłych z postacią Adama Chmielowskiego: Patrioty, Artysty – Malarza i Ojca Ubogich. Tegoroczne edycje konkursów wpisują się również w obchody roku 2017 jako Roku Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, ustanowionego przez Sejm RP i Episkopat.

Postać Adama Chmielowskiego jest przykładem jak można służyć Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Uczestnictwo w organizowanych konkursach to okazja do odkrycia na nowo charyzmatu i nauki jaka płynie z postawy życiowej patrona naszego miasta.” – podkreśla Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, Zbigniew Śliwiński.

Konkurs Wiedzy o Patronie „Trzeba dobrym być jak chleb”

 • Konkurs odbędzie się 14.12.2017 r., godz. 12.30 w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach, ul. Legionu Puławskiego 8, 24-100 Puławy.

 • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz dla osób dorosłych.

 • Każda szkoła może wytypować do konkursu maksymalnie 10 osób.

 • Wypełnioną kartę zgłoszenia należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej
  nr 11 w Puławach, ul. Legionu Puławskiego 8, do 08.12.2017 r.

Konkurs plastyczny „Adam Chmielowski w Puławach”

 • Celem konkursu jest przybliżenie postaci Adama Chmielowskiego jako studenta puławskiego Instytutu Rolniczo-Leśnego w latach 1861-1863. Temat pracy:„Adam Chmielowski w Puławach”.

 • Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej na papierze. Maksymalny format pracy plastycznej to A3 (297×420).

 • Każdy uczestnik konkursu powinien wyraźnie napisać na odwrocie pracy: tytuł oraz swoje dane (np. imię i nazwisko, klasa i nazwa szkoły).

 • Prace oraz karty zgłoszenia należy składać w sekretariacie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” w godz. 8.00 – 16.00 (od poniedziałku do piątku)do 5 grudnia 2017 r.

 • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz dla osób dorosłych.

Organizatorzy konkursów: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Szkoła Podstawowa nr 11 w Puławach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”, Urząd Miasta Puławy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz