Homepatronaty medialneWarsztaty tańców i zabaw polskich – Akademia Wspólnej Zabawy

Warsztaty tańców i zabaw polskich – Akademia Wspólnej Zabawy

Warsztaty tańców i zabaw polskich – Akademia Wspólnej Zabawy

W najbliższą niedzielę, 1 października, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” zapraszam na ostatnie już warsztaty z cyklu Akademii Wspólnej Zabawy. Warsztaty tańców i zabaw polskich skierowane są do dzieci w wieku od 5 roku życia i ich rodziców i opiekunów. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00 w sali 111 Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” i potrwają do godziny 12.00. Warsztaty mają charakter otwarty i nieodpłatny!

W programie warsztatów znajdzie się nauka podstawowych kroków i figur tanecznych oraz nauka tradycyjnych zabaw integracyjnych dla dzieci. Polskie tańce i zabawy ludowe pełnią bardzo ważną funkcję edukacyjną i wychowawczą – uczą życia w grupie, pobudzają i rozwijają wyobraźnię, mogą być doskonałym elementem ćwiczeń ruchowych, wspomagających refleks i orientację. Ponadto stanowią bardzo cenną kulturowo-obyczajową spuściznę.

Warsztaty poprowadzą:

Karolina Stańczak absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Wychowanka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Gabriel Raj wychowanek Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, były tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Wielokrotni finaliści konkursów tańców polskich o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej. Zdobywcy wszystkich możliwych nagród głównych. Kilkukrotni Mistrzowie Polski w Tańcach Polskich.

Warsztaty tańców i zabaw polskich realizowane są w ramach projektu Akademia Wspólnej Zabawy dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej na temat projektu na: www.domchemika.pl/akademia-wspolnej-zabawy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł
Brak komentarzy

Napisz komentarz