HomenewsyPewne zwycięstwo Wisły punkty zostają w Puławach (FOTO)

Pewne zwycięstwo Wisły punkty zostają w Puławach (FOTO)

Pewne zwycięstwo Wisły Puławy tak krótko można byłoby ocenić środowe spotkanie puławskiego drugoligowca z Gwardią Koszalin. Już od dłuższego czasu Wiślacy stwarzali sporo sytuacji bramkowych ale w tym meczu było ich tyle, że gdyby wszystkie zostały wykorzystane prawdopodobnie pisalibyśmy o wyniku dwucyfrowym.

Od samego początku piłkarze Wisły zagrali bardzo odważnie w pierwszych 10 minutach gry swoje sytuacje mieli Dawid Pożak i Sebastian Głaz w 20 minucie Sebastianowi Głazowi nie udało się pokonać bramkarza gości, a jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę. 4 minuty później kibice mieli pierwszy powód do radości akcja dwójkowa  Ploj – Pożak przyniosła efekt w postaci gola zdobytego przez tego ostatniego plasowanym strzałem po ziemi obok bezradnego bramkarza Gwardii. w 29 minucie meczu było już 2:0 dla Wisły. Alen Ploj zagrał do Jakuba Smektały a ten mocnym strzałem z ok. 16 metrów pokonał Macieja Dulewicza. W przerwie obchodziliśmy miłą uroczystość – 78 urodziny Janusza Kleszczyńskiego, znakomitego trenera i wychowawcę młodzieży, aktywnego zawodowo do dzisiaj trenera Orłów Kazimierz. Związanego 40 lat z Wisłą Puławy. Druga część puławianie rozpoczęli znakomicie, minutę po gwizdku sędziego rozpoczynającym druga odsłonę meczu Alen Ploj po dośrodkowaniu Jakuba Smektały z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce, odbierając ochotę do gry zawodnikom z Koszalina. Zawodnicy Wisły wciąż naciskali niestety nie udało się już podwyższyć wyniku choć sytuacje bramkowe mieli jeszcze m.in Tomasz Sedlewski, Alen Ploj czy w ostatnich sekundach spotkania Dawid Brzeski. Zawodnicy Gwardii próbowali jeszcze zagrozić puławskiej bramce, ale obrońcy wywiązywali się ze swojej pracy, bez zarzutu.  Ostatecznie mecz zakończył się  wynikiem 3:0. Wisła po 5 kolejkach zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Już w najbliższa środę wyjazd do Kluczborka na mecz z tamtejszym MKS-em.
Wisła Puławy – Gwardia Koszalin 3:0 (2:0)
bramki: Dawid Pożak (24), Jakub Smektała (29) i Alen Ploj (46)
Wisła: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Jakub Poznański, Sebastian Murawski, Bartosz Sulkowski – Jakub Smektała (Dawid Brzeski),Sebastian Głaz, Arkadiusz Maksymiuk (Konrad Szczotka), Kacper Szymankiewicz (Adrian Popiołek), Dawid Pożak – Alen Ploj (Krystian Kusal).