HomenewsyZwycięstwo Wisły w pierwszym sparingu ze Stalą St. Wola

Zwycięstwo Wisły w pierwszym sparingu ze Stalą St. Wola

Pierwszy  mecz kontrolny rozegrali zawodnicy Wisły w okresie przygotowawczym. Sprawdzian  wypadł całkiem dobrze. Podopieczni Adama Buczka  po niezłym spotkaniu pokonali  Stal Stalowa Wola 3:0. Mecz rozgrywany był w nietypowy sposób, bo zawodnicy rozegrali trzy trzy dziestominutowe  tercje.

Ekipa Wisły bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie na modernizowanym stadionie przy ul. Hutniczej. Już w drugiej minucie gry bardzo aktywny od początku spotkania Alen Ploj trafił w słupek bramki Stali. Co nie udało się Słoweńcowi na początku spotkania kilka minut później udało się Sylwestrowi Patejukowi, który zdobył pierwszego gola dla Wisły. Trzy minuty później bramkarza Stali pokonał  Alen Ploj. W meczu w Stalowej Woli odnalazł  się Sebastian Głaz, który bardzo przytomnie rozdzielał piłki a w 56 minucie gry bardzo dobrze zagrał do Roberta Hirsza piłkę dotknął  zawodnik Stali, na tyle nieszczęśliwie, że skierował piłkę do własnej bramki. Mecz w ostatnich fragmentach nieco zwolnił jednak ani przez moment przewaga i sam wynik nie był zagrożony. Kolejny sprawdzian przed zawodnikami Wisły już w środę. Puławianie spotkają się z Radomiakiem.

Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 0:3 (0:2,0:1,0:0)
Sylwester Patejuk 18, Alen Ploj w 21 minucie i  bramka samobójcza w 56 min.

Wisła zagrała w następującym składzie: Sebastian Madejski – Tomasz Sedlewski, Kuba Poznański, Iwan Litwniuk, Sebastian Sulkowski, Arkadiusz Maksymiuk, Adrian Popiołek, Konrad Szczotka, Sylwester Patejuk, Jakub Smektała, Alen Ploj. Ponadto grali. Nazar Penkovets, Krystian Kusal, Sebastian Wrzesiński, Sebastian Głaz, Adrian Dutkowski, Piotr Darmochwał, Dawid Brzeski, Robert Hirsz, Irakli Meschia, oraz jeszcze dwóch zawodników testowanych.